3,820
edits
(5 intermediate revisions by one other user not shown) | |||
Line 54: | Line 54: | ||
|'''Aircraft''' | |'''Aircraft''' | ||
|'''Terminal''' | |'''Terminal''' | ||
|- | |||
|Air Canada '''(seasonal)''' | |||
|A320, A321 | |||
|C | |||
|- | |- | ||
|American Airlines | |American Airlines | ||
Line 64: | Line 68: | ||
|- | |- | ||
|Delta Air Lines | |Delta Air Lines | ||
|A320, 757-200, MD-88, MD-90 | |A319, A320, 737-900ER, 757-200, MD-88, MD-90 | ||
|C | |C | ||
|- | |- | ||
|Frontier Airlines (seasonal) | |Frontier Airlines '''(seasonal)''' | ||
|A320 | |A320 | ||
|C | |C | ||
Line 76: | Line 80: | ||
|- | |- | ||
|Silver Airways | |Silver Airways | ||
|Saab 340 (turboprop) | |Saab 340 (twin-turboprop) | ||
|A | |A | ||
|- | |- | ||
|Southwest Airlines | |Southwest Airlines | ||
| | |737-700 | ||
|B | |B | ||
|- | |- | ||
|Spirit Airlines (seasonal) | |Spirit Airlines '''(seasonal)''' | ||
|A320 | |A320 | ||
|C | |C | ||
|- | |- | ||
|Sun Country Airlines | |Sun Country Airlines '''(seasonal)''' | ||
|737-700/800 | |737-700/800 | ||
|C | |C | ||
Line 95: | Line 99: | ||
|B | |B | ||
|- | |- | ||
|United Express (seasonal) | |United Express '''(seasonal)''' | ||
|E170, E175 | |E170, E175 | ||
|B | |B | ||
|- | |- | ||
|WestJet (seasonal) | |WestJet '''(seasonal)''' | ||
| | | | ||
|C | |C |