3,817
edits
(7 intermediate revisions by one other user not shown) | |||
Line 54: | Line 54: | ||
|'''Aircraft''' | |'''Aircraft''' | ||
|'''Terminal''' | |'''Terminal''' | ||
|- | |||
|Air Canada '''(seasonal)''' | |||
|A320, A321 | |||
|C | |||
|- | |- | ||
|American Airlines | |American Airlines | ||
Line 60: | Line 64: | ||
|- | |- | ||
|Bahamasair | |Bahamasair | ||
|ATR-42-300 | |ATR-42-300 (turboprop) | ||
|A | |A | ||
|- | |- | ||
|Delta Air Lines | |Delta Air Lines | ||
|A320, 757-200, MD-88, MD-90 | |A319, A320, 737-900ER, 757-200, MD-88, MD-90 | ||
|C | |C | ||
|- | |- | ||
|Frontier Airlines | |Frontier Airlines '''(seasonal)''' | ||
|A320 | |A320 | ||
|C | |C | ||
Line 76: | Line 80: | ||
|- | |- | ||
|Silver Airways | |Silver Airways | ||
|Saab 340 (turboprop) | |Saab 340 (twin-turboprop) | ||
|A | |A | ||
|- | |- | ||
|Southwest Airlines | |Southwest Airlines | ||
| | |737-700 | ||
|B | |B | ||
|- | |||
|Spirit Airlines '''(seasonal)''' | |||
|A320 | |||
|C | |||
|- | |||
|Sun Country Airlines '''(seasonal)''' | |||
|737-700/800 | |||
|C | |||
|- | |||
|United Airlines | |||
|A320, 737-800, 737-900 | |||
|B | |||
|- | |||
|United Express '''(seasonal)''' | |||
|E170, E175 | |||
|B | |||
|- | |||
|WestJet '''(seasonal)''' | |||
| | |||
|C | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
==Facilities and Transportation== | ==Facilities and Transportation== |